Szkoła Podstawowa nr 2 w Czańcu


Idź do treści

Menu główne:


AktualnościZ KALENDARZA SZKOLNEGO
11.11.2017 r.

Święto NiepodległościJako Szkoła Podstawowa nr 2 w Czańcu wzięliśmy udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.
Jak zaprezentowali się uczniowie - zobaczcie sami.
Opracowała: Dagmara Gęsicka - Paw, Danuta KasolikZ KALENDARZA SZKOLNEGO
4.11.2017 r.

Dzień Patrona

Dzień Patrona to istotne święto dla naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy od spotkania przy Tablicy Pamiątkowej, tam zaśpiewaliśmy hymn szkoły, a ks. Tomasz Michniok poprowadził modlitwę w intencji naszego Patrona.


Następnie przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie został rozstrzygnięty konkurs: „Jan Paweł II w oczach naszych uczniów” przygotowany przez katechetę, p. Krzysztofa Liberackiego.
Później obejrzeliśmy program poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum po opieką p. Iwony Sklorz. Wystąpili: Patrycja Borowczyk, Anna Chrapkiewicz, Justyna Dubiel, Nikola Kierpiec, Aleksandra Michniewicz, Kinga Pawińska, Oliwia Sordyl, Martyna Suchy, Anna Wróbel, Kinga Zacna, Kacper Paw, Arkadiusz Zacny. Przedstawienie uświetnił występ szkolnego chóru, którego opiekunem jest p. Katarzyna Witkowska. Natomiast prezentacja multimedialna podkreślająca wymowę przedstawienia została przygotowana przez p. Dagmarę Gęsicką – Paw. Program ukazywał życie Karola Wojtyły oraz jego związek z naszą wsią. Przedstawienie zakończył występ klasy I, która, pod opieką p. Moniki Dybał, zaśpiewała znaną piosenkę pt, „Święty uśmiechnięty”. Do śpiewu włączyła się cała szkoła.

Na zakończenie uroczystości p. dyr. Anna Kowalska przypomniała historię nadania imienia szkole, podkreśliła związki z Janem Pawłem II. W wystąpieniu p. dyrektor zacytowała istotne słowa Ojca Świętego:
„Wy jesteście przyszłością świata!
Wy jesteście nadzieją kościoła!
Wy jesteście moją nadzieją” /Jan Paweł II, Dni Młodzieży, 1986r./
Ponadto stwierdziła: „Dzisiaj najlepszym prezentem, jaki możemy Mu dać, jest nasza obecność na uroczystości, nasza modlitwa i zaangażowanie w życie w szkoły i kościoła”.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku a film na szkolnym kanale na youtubeOpracowała: Iwona SklorzPróbny egzamin gimnazjalny klas trzecich odbędzie się w dniach 22, 23 i 24 listopada.
Część humanistyczną i matematyczno - przyrodniczą uczniowie piszą na sali gimnastycznej. Część językową w przydzielonych salach.
W każdym dni egzamin rozpoczyna się o
godzinie 7.45.
Zmiany w podziale godzin zostaną przekazane przez mobidziennik.


Jan Paweł II w oczch naszych uczniów - wyniki konkursu plastycznego i konkursu wiedzy o Patronie.

Święty Jan Paweł II był wielkim Polakiem i dobrym człowiekiem znanym na całym świecie. Postać Jana Pawła II napawa dumą przede wszystkim każdego Polaka.
Był Wielkim człowiekiem, ponieważ od lat młodości zawierzył swoje życie Matce Bożej i Panu Bogu.
Aby uczcić pamięć Patrona Szkoły zorganizowany został Szkolny Konkurs Wiedzy i Szkolny Konkurs Plastyczny o Janie Pawle II.
W sposób szczególny gratulujemy laureatom konkursu i ich rodzicom. Dziękujemy również tym, którzy sięgają po biografię Jana Pawła II, czerpiąc naukę z jego dorobku intelektualnego i duchowego.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.

I miejsce – Zofia Rodak z klasy 3b
II miejsce – Martyna Wrona y klasy 2a
III miejsce – Julia Stokłosa z klasy 2b
Finalista – Beata Glondys z klasy 2a

Szkolny Konkurs Plastyczny.

I miejsce – Wiktoria Wróblewska z klasy 4b
II miejsce – Martyna Waluś z klasy 1a
III miejsce – Oliwia Sordyl z klasy 4a
III miejsce ex aequo – Patrycja Zięba z klasy 1aOpracował: Krzysztof LiberackiZ KALENDARZA SZKOLNEGO
26.10.2017 r.

Wyjazd do Sejmu


21 września w Porąbce odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobyli w nim pierwsze oraz trzecie miejsce.
26 października 2017 r. wszyscy uczestnicy konkursu pojechali na nagrodową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany przez Urząd Gminy Porąbka we współpracy z Panią poseł Małgorzatą Pępek.
Celem wyjazdu było nie tylko zwiedzanie Sejmu, ale także przybliżenie uczniom codziennej pracy posłów. Oficjalne powitanie grupy z Porąbki, ciekawa prelekcja i krótki pobyt na sali sejmowej podczas obrad wywarły niemałe wrażenie na wszystkich uczestnikach. Po wizycie na Wiejskiej mieliśmy jeszcze okazję zerknąć na Pałac Kultury, Stadion Narodowy oraz pospacerować po Placu Zamkowym.
Wrażeń było wiele, jeden z uczniów skomentował wyjazd, pisząc: To, co tam zobaczyliśmy, jest niezwykłe. Ta olbrzymia sala obrad, sale komisji sejmowych. Trzeba to po prostu zobaczyć.
Pomimo zmęczenia podróżą i zwiedzaniem wróciliśmy więc zadowoleni i pełni wrażeń.

Opracowali: Agnieszka Wojtyła - Szymik, Kacper PawZ KALENDARZA SZKOLNEGO
26.10.2017 r.

Pasowanie na czytelnika

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE … :-) :-) :-)

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Czańcu miała miejsce bardzo podniosła uroczystość - pasowanie na czytelnika. Świętowaliśmy z uczniami klas pierwszych.
Poznawanie biblioteki, rozmowy o książkach, scenki dramatyczne z udziałem małych czytelników wypełniły czas spotkania.
Dzisiaj odbyło się również drugie czytanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Uczniom czytała jedna z pań bibliotekarek - pani Danuta Kasolik.Opracowanie: Agnieszka Kowalska, Danuta KasolikZ KALENDARZA SZKOLNEGO
16.10.2017 r.

Szczególna lekcja historii

Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie.
[George Santayana]Dnia 16 października 2017 roku czanieccy gimnazjaliści z klas trzecich zwiedzali Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Muzeum to, utworzone dzięki staraniom byłych więźniów obozu w roku 1947, jest wciąż żywym dokumentem zbrodni popełnionych przez nazistów na ludności Europy, głównie na Żydach.
Nasi uczniowie w towarzystwie przewodnika zwiedzili obie części kompleksu obozowego; Auschwitz I Stammlager i Auschwitz II Birkenau. Pod Ścianą Śmierci obok sławnego Bloku 11 zapalili znicze, oddając hołd tam pomordowanym. Ta żywa lekcja historii na pewno wielu uczestnikom zapadnie w pamięć.Opracowanie: Danuta Kasolik, Dagmara Gęsicka-PawZ KALENDARZA SZKOLNEGO
12.10.2017 r.

Zajęcia z robotyki


12 października odbyły się w naszej szkole zajęcia z robotyki. Brali w nich udział uczniowie klas trzecich oraz kilkoro uczniów klas drugich.
Zajęcia prowadzili przedstawiciel Fabryki Kreatywności: pani Martyna Miksa oraz pani Ewelina Olbrzymek.
Uczestnicy świetnie się bawili najpierw konstruując roboty za pomocą klocków edukacyjnych Mindstorms EV3 oraz WeDo 2.0. a następnie programując je tak, aby same pokonywały slalom, omijały przeszkody lub podawały drobne przedmioty. Zajęcia tego typu cieszą się w naszej szkole ogromną popularnością, ponieważ uczą młodzież wielu przydatnych umiejętności, takich jak: planowanie, dokładności, skupienie uwagi, cierpliwość, a także pomagają młodym inżynierom zrozumieć, że ta wiedza rzeczywiście się przydaje. Są świetnym wstępem do czekających ich na informatyce tematów z kodowania i programowania.


Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


Opracowała: Agnieszka Kowalska

Z KALENDARZA SZKOLNEGO
12.10.2017 R.


Święto Edukacji Narodowej

W Szkole Podstawowej nr 2 w Czańcu, jak co roku, Dzień Nauczyciela jest okazją do podziękowania pedagogom za pracę, ale i okazją do wspólnej zabawy. Jak zwykle były życzenia, miłe słowa i kwiaty. Samorząd uczniowski działający pod opieką pani D. Gęsickiej-Paw i pani
M. Jurzak zaprezentował dramę metaforycznie pokazującą szkolny świat i nauczyciela, jako mistrza i opiekuna, który wskazuje właściwą drogę, gdy młodzież się pogubi. W jej przygotowanie zaangażowali się nie tylko uczniowie klas gimnazjalnych, ale i siódmej oraz czwartych, które dopiero aklimatyzują się nowej szkole. Ponadto SU przeprowadził konkurs "Rozpoznaj swojego nauczyciela", który polegał na rozpoznaniu nauczycieli naszej szkoły na zdjęciach z dzieciństwa. Zwyciężyła klasa 2a. Gratulujemy!!!W tym roku szczególnie miły był występ pierwszaczków, którzy zaśpiewali piosenkę dla swojej pani, Moniki Dybał. Było wesoło, ciepło i miło.

Zobacz relację z uroczystości!Opracowanie: Danuta Kasolik, Dagmara Gęsicka-Paw


Z KALENDARZA SZKOLNEGO
21.10.2017 r.

Laureaci konkursu wojewódzkiego


Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Buczkowicach wraz z filiami w Rybarzowicach, Godziszce i Kalnej był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Literackiego
„CHCECIE BAJKI… OTO BAJKA” oraz Konkursu Plastycznego „Mój ulubiony bohater literacki”. Konkursy zostały zorganizowane w ramach Jesiennych Dni Książki Buczkowice 2017.
Na konkurs literacki wpłynęły 144 prace z 28 placówek oświatowych i ośrodków kulturalnych. Jury nagrodziło 16 prac. Natomiast w konkursie plastycznym rywalizowało 67 placówek oświatowych, opiekuńczych i ośrodków kulturalnych z terenu województwa śląskiego.
Wpłynęło 919 prac, a jury nagrodziło 74 osoby.
Z naszej szkoły (szkoła podstawowa i gimnazjum) na konkurs literacki wysłaliśmy 14 prac. Troje uczniów:
Oliwia Sordyl (IV a), Wiktoria Wróblewska (IV b) i Sebastian Zając (IV b) zostało laureatami konkursu. Baśń Oliwii Sordyl zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast prace Wiktorii i Sebastiana otrzymały wyróżnienie.
Opiekunami były p. Danuta Kasolik i p. Iwona Sklorz.
W konkursie plastycznym wzięły udział 23 osoby, a jury
II miejsce w odpowiedniej kategorii wiekowej przyznało Sylwii Gibas, natomiast wyróżnienie otrzymała praca Magdaleny Nalborczyk. Opiekunem konkursu plastycznego była p. Katarzyna Witkowska.

21 października 2017 r. w budynku Sokolni w Buczkowicach odbyło się uroczyste rozwiązanie konkursu. Organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody, a prace literackie zostaną opublikowane.

Gratulujemy sukcesów.

Dziękujemy rodzicom za udostępnienie zdjęć z rozstrzygnięcia konkursu.


Z okazji zbliżającego sie Dnia Patrona pan Krzysztof Liberadzki organizuje:


Szczegóły konkursów u p. Liberadzkiego.


WAŻNA ZMIANA TERMINU NAJBLIŻSZEGO ZEBRANIA RODZICÓW.

Informuję, że uwzględniono sugestię Rodziców dotyczącą
zmiany terminu Zebrania Rodziców z dnia 30 października 2017r. na 6 listopada 2017r. ze względu na wyjazdy na groby bliskich.


Z KALENDARZA SZKOLNEGO
20.09.2017 r.


ORTOGRAFIA POLSKA
ZBIÓR PODSTAWOWYCH ZASAD POPRAWNEJ PISOWNI

Obejrzeliśmy spektakl pt. „Ortografia polska - zbiór podstawowych zasad poprawnej pisowni”. Wystąpili dwaj aktorzy - p. Jacek Lecznar i p. Wojciech Habela.
Ortografia – zmora uczniów, ale trzeba się jej nauczyć – to główne przesłanie sztuki. Aktorzy w zabawny sposób przypomnieli zasady polskiej pisowni oraz nawiązali do tradycji. Niewątpliwym atutem spektaklu były wystąpienia naszych uczniów, którzy rozwiązywali zadania ortograficzne. Ewelina, Zuza, Mateusz i Daniel wspaniale poradzili sobie z pisownią „rz” oraz „ż”, natomiast Magda i Mirek dzielnie radzili sobie z „ó”, „u”, chociaż mieli problem z pisownią wyrazu KOSZULA ;) Justyna i Kacper świetnie wykonali zadanie z „h” i „ch”. Aktorzy przypomnieli również o poprawnym użyciu słów: WZIĄĆ, WŁĄCZAĆ!


Spektakl był przeplatany występami wokalnymi oraz zwrotami do widowni, a zakończył się stwierdzeniem, że ortografii uczy się dzięki czytaniu i powtarzaniu.
Mamy nadzieję, że dzięki zabawnemu powtórzeniu wiadomości nasi uczniowie zostaną mistrzami ortografii i ani jeden błąd się już nie pojawi!

Oto fragmenty spektaklu!
W dniu 25 września odbyło się spotkanie Rady Rodziców, któremu towarzyszyły wybory Prezydium Rady Rodziców.

Skład Prezydium w roku szkolnym 2017/2018:
przewodniczący: p. Urszula Rodak
sekretarz: p. Magdalena Szaliga
skarbnik: p. Katarzyna Kozieł

Komisja Rewizyjna:
przewodniczący: p. Małgorzata Chowaniec
członek: p. Honorata Kocierz

Pozostali członkowie Prezydium:
p. Dorota Wolf
p. Renata Zaręba
p. Ewelina Bury

GRATULUJEMY RODZICOM


GMINNY KONKURS WIEDZY O SEJMIE

21 WRZEŚNIA 2017 R. W NASZEJ GMINIE ODBYŁ SIĘ KONKURS WIEDZY O SEJMIE, W KTÓRYM WZIĘŁO UDZIAŁ 40 UCZNIÓW. NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁO 8 UCZNIÓW Z KLAS: IIIA, IIIB, 7.
PIERWSZE MIEJSCE ZDOBYŁ PAW KACPER Z KLASY IIIB
TRZECIE MIEJSCE ZDOBYŁA KINGA ZACNA Z KLASY IIIB


WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ, A ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY.
NAGRODĄ DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW BĘDZIE WYJAZD DO WARSZAWY I ZWIEDZANIE SEJMU, A ZWYCIĘSCY DODATKOWO OTRZYMALI OCENY I DODATNIE PUNKTY.


Zbiórka surowców wtórnych.


/ październik 2017 – I tura /

Uczniowie angażujący się w zbiórkę surowców otrzymują punkty dodatnie z zachowania

Zbieramy :

 • Makulaturę: 1kg / +1pkt
 • Puszki (zgniecione): 3 szt. / +1pkt
 • Zakrętki plastykowe: 30 szt. / +1pkt
 • Butelki plastyk.(zgniecione): 10 szt. / +1pkt


Paczki mają być opisane (imię i nazwisko, klasa)
Oddane p. konserwatorowi lub p. woźnej – wymagane potwierdzenie (podpis tych osób).

Opiekun akcji: p. Alicja Drwiła


W zakładce -
Dokumenty szkoły - pojawiły nowe dokumenty regulujące naszą pracę, tzn: Program profilaktyczno - wychowawczy, Plan pracy szkoły oraz Regulamin świetlicy szkolnej (przejdź do dokumentów).


Na naszej stronie pojawiła się również zakładka
- Wymagania edukacyjne z przedmiotów. Znajdują się tam wymagania na poszczególne oceny z poszczególnych przedmiotów do wszystkich klas. (przejdź do wymagań).


Harmonogram zebrań i konsultacji w roku szkolnym 2017/18.


Zebrania:

 • 25 września 2017r. godz. 17.00,
 • 6 listopada 2017r. godz. 17.00,
 • 15 stycznia 2018r. godz. 17.00,
 • 14 maja 2018r. godz. 17.00.


Konsultacje:

 • 04 grudnia 2017r. godz. 17.00 - 18.00,
 • 12 marca 2018r. godz. 17.00 - 18.00.


Ewentualne zmiany zostaną podane w mobidzienniku.
Dodatkowo rodzice mogą kontaktować się z nauczycielami ustalając termin spotkania telefonicznie lub  przez mobidziennik.


Koniec I semestru - 12 stycznia 2018r.

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych


 • 01.09.2017r. - rozpoczęcie roku szkolnego
 • 13.10.2017r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
 • 27.12. - 29.12.2017r. - zimowa przerwa świąteczna
 • 29.01 - 10.02.2018r. - ferie zimowe /w wojew. śląskim/
 • 29.03 - 03.04.2018r. - wiosenna przerwa świąteczna
 • 18-20.04.2018r. - egzaminy gimnazjalne kl. III - dni wolne od zajęć dydaktycznych dla pozostałych uczniów
 • 30.04.2018r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
 • 02.05.2018r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
 • 04.05.2018r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
 • 01.06.2018r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych
 • 22.06.2018r. - zakończenie roku szkolnegoZ KALENDARZA SZKOLNEGO

ORTOGRAFIA POLSKA
ZBIÓR PODSTAWOWYCH ZASAD POPRAWNEJ PISOWNI

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu pt. „Ortografia polska - zbiór podstawowych zasad poprawnej pisowni”. Sztuka została przygotowana pod egidą Agencji Artystycznej PRO-ART-KRAK oraz INWEST-ART. Wystąpią znani naszej młodzieży aktorzy – p. Wojciech Habela i Jacek Lecznar.
Celem spektaklu jest przypomnienie zasad polskiej pisowni w myśl zasady: Uczyć, bawiąc! Życzymy świetnej zabawy!

Termin - 20 września 2017r.Opracowała: Iwona Sklorz


Z KALENDARZA SZKOLNEGO

KONKURS LITERACKI - „CHCECIE BAJKI, OTO BAJKA”
KONKURS PLASTYCZNY - „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI”

Z okazji Jesiennych Dni Książki Gminny Ośrodek w Buczkowicach oraz
Gminna Biblioteka Publiczna w Buczkowicach zapraszają na konkurs literacki i plastyczny. Termin oddawania prac został podany przez nauczycieli.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży oraz doskonalenie korelacji międzyprzedmiotowej.

Termin: 2 października 2017r.Opracowała: Iwona SklorzZ KALENDARZA SZKOLNEGO

02.09.2017 r.
NARODOWE CZYTANIE

Nasza młodzież wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Gimnazjum reprezentowali uczniowie: Martyna Suchy, Kinga Zacna, Kacper Paw, Arkadiusz Zacny oraz absolwentki: Marta Wilk, Julia Tokarczyk pod opieką p. Danuty Kasolik i p. Iwony Sklorz.
Akcja została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kętach w dniu 2 września 2017 r. w pomieszczeniach czytelni. W tym roku czytaliśmy dramat Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”.
Spotkanie rozpoczęła p. Agata Szyszka-Mądro – dyrektor biblioteki, odczytując list prezydenta RP. Następnie kęcki Zespół Pieśni i Tańca zaprezentował weselne przyśpiewki… Po występie dramat czytali zaproszeni goście z Burmistrzem Gminy Kęty na czele oraz nasza młodzież.
Oto kilka zdjęć ze spotkania…Dla naszej młodzieży zasłużone lody w kawiarni...
Poniżej film z fragmentami spotkania udostępniony przez kęcką bibliotekę.Opracowała: p. Iwona Sklorz

Z KALENDARZA SZKOLNEGO
04.09.2017 r.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018W poniedziałek, 4 września 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr.2 im. Kard. Karola Wojtyły w Czańcu  miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, rodzice i uczniowie  klas I , IV i  VII szkoły podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych.

Część artystyczna przygotowana przez  p. Marię Romik   wraz z gimnazjalistami z klasy II a oraz gościnnie występującymi uczniami kl. III b przywołała wspomnienia z  wakacji, była też garść dobrych rad, jak przetrwać kolejny rok w szkole. Najważniejsze jednak były pełne humoru zadania i zabiegi,  by z przedszkolaków  zrobić pierwszaków. Kandydaci do klasy pierwszej sprostali tym zadaniom i odbyło się uroczyste pasowanie uczniów przez panią dyrektor. Każdy pierwszoklasista po złożeniu przysięgi otrzymał na pamiątkę kuferek
z pomocami edukacyjnymi, które sprawią, że nabywanie różnych umiejętności stanie się atrakcyjną zabawą.

Zobacz relację z uroczystości!Opracowała: Monika Dybał, Dagmara Gęsicka-Paw


Z KALENDARZA SZKOLNEGO

Ambrożjada 2017r.


„Ambrożjada” to konkurs organizowany od lat przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kętach.
W tym roku temat okazał się wyzwaniem, gdyż brzmiał: „Kęty – moje miasto”, co było podyktowane obchodami 740–lecia miasta. Nasi gimnazjaliści mieli przed sobą nie lada zadanie, propagować miasto, z którym nie są związani.
Tego zadania podjęły się dwie osoby – Marta Wilk i Tadeusz Florczyk, uczniowie klas trzecich. Marta w utworze pt. „Moje miejsce” opisała trudny temat tragedii rodzinnej oraz osamotnienia dziewczyny, która przeprowadza się do Kęt. Opowiadanie kończy się optymistycznym stwierdzeniem: „Może Kęty staną się moim miastem”. Natomiast Tadeusz w utworze pt. „Wagon” przedstawił wątek kryminalny, akcja rozgrywa się w Kętach a dotyczy kradzieży złota z pociągu. Detektyw, którego biuro mieści się w kamienicy Rynek 13, po perypetiach rozwiązuje zagadkę.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w bibliotece w dniu 22 czerwca 2017 r. Obie prace zasłużyły na uznanie jury i uczniowie otrzymali nagrody. Fragmenty ich opowiadań zostały zamieszczone w pamiątkowej antologii opracowanej przez pracowników biblioteki.
Gratulujemy sukcesu młodym pisarzom. Opowiadania zostaną zamieszczone na stronie Publicznego Gimnazjum w Czańcu w zakładce – „Twórczość uczniów”.


Z KALENDARZA SZKOLNEGO

Konkurs "Tworzymy Własne Wydawnictwo"


„Tworzymy Własne Wydawnictwo” to konkurs zorganizowany przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej. Temat okazał się intrygujący, gdyż brzmiał: „Historia, która może się zdarzyć”. Tadeusz Florczyk napisał tekst pt. „Tajemniczy skarb mojej miejscowości”, w którym zamieścił interesującą zagadkę kryminalną. Zapraszamy do lektur


Informacja dotycząca ubezpieczenia na rok szkolny 2017/2018

Rada Rodziców i Komisja Wychowawcza wybrała na bieżący rok szkolny Towarzystwo Ubezpieczeniowe NNW "GOTHEAR".
Wysokość składki od pierwszego dziecka to 32 zł, od kolejnych 16 zł.
Kwota ubezpieczenia - 9000 zł.
Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe.


Stypendia szkolne.

W Gminnym Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli można składać wnioski o stypendia szkolne.
Potrzebne wnioski dostępne są na stronie Urzędu Gminy w Porąbce.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego mszą św. o godzinie 8 w kościele parafialnym w Czańcu.
Po mszy klasy szkoły podstawowej jadą autobusem a uczniowie gimnazjum idą na nogach pod opieką nauczycieli.
Uroczysta akademia na sali gimnastycznej naszej szkoły około godziny 9.30.Nagroda Edukacyjna Gminy Porąbka
w roku szkolnym 2016/2017- ZAPRASZAMY NA GALĘ!


W tym roku już po raz drugi przyznane zostały Nagrody Edukacyjne Gminy Porąbka. Nagrodzeni zostali uczniowie mieszkający na terenie naszej gminy, którzy osiągnęli wymaganą średnią na świadectwie szkolnym bądź uzyskali tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej lub konkursu przedmiotowego.
W roku szkolnym 2016/2017 nagrodzonych zostało 108 uczniów. Każdy z nich otrzyma nagrodę w wysokości 200 zł.

Wszystkich wyróżnionych uczniów serdecznie zapraszam razem z rodzicami lub innymi bliskimi osobami, które zechcą uczestniczyć w spotkaniu, na uroczystą Galę w Domu Kultury w Porąbce w dniu 6 września 2017r. o godz. 17.00.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Porąbce, tel. /33/ 827-28-50.

Wójt Gminy Porąbka

Czesław Bułka

Strona główna | Aktualności | Galeria | Ewaluacja zewnętrzna 2015r. | 50-cio lecie naszej szkoły | Reforma Edukacji | Dokumenty Szkoły | Wymagania edukacyjne z przedmiotów | O szkole | Plan lekcji | Ogólnoszkolne konkursy | Bezpieczeństwo, zdrowie, profilaktyka | Sukcesy naszych uczniów | Dobra praktyka | Projekty edukacyjne | Akcje charytatywne | Nasza twórczość | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego