Publiczne Gimnazjum w Czańcu


Idź do treści

Menu główne:


Aktualności


Z KALENDARZA SZKOLNEGO
23.06.2017 r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się polonezem w wykonaniu klas trzecich.
Klasy drugie przygotowały program artystyczny i pożegnały absolwentów, którzy nie ukrywali swojego wzruszenia.Pani dyrektor wręczyła nagrody oraz dyplomy tym, którzy pracowali najlepiej. Nagrodziła także uczniów za wzorową frekwencję.Uczniowie klas trzecich przygotowali krótki film – zapis wspomnień z tych wesołych i tych poważniejszych chwil w gimnazjum.
Pani dyrektor pożegnała zebranych, życząc udanych i słonecznych wakacji.


RELACJA PONIŻEJ


Opracowała: Dagmara Gęsicka - PawZ KALENDARZA SZKOLNEGO

"Jem drugie śniadanie" kampania ogólnopolska w Publicnzym Gimnazjum w Czańcu.


"JEM DRUGIE ŚNIADANIE" to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, która jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci "Pajacyk".
Celem kampanii JEM DRUGIE ŚNIADANIE jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego posiłku przed południem. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym. Tymi słowami bielska firma Bielmar Sp. z o. o. wita i zachęca na stronie internetowej do włącznia się w tę kampanię.

Gimnazjalistów z Czańca oraz ich opiekunów nie trzeba było długo namawiać. Z zapałem podjęliśmy tę ideę, realizując ją w szczególności podczas Tygodnia Zdrowia i Profilaktyki. Spotkanie z dietetykiem, warsztaty i konkursy kulinarne miały na celu zachęcić młodzież do zmiany nawyków żywieniowych oraz do eksperymentów kulinarnych. W efekcie doświadczyliśmy (i zasmakowaliśmy), że drugie śniadanie może być smaczne, kolorowe, ciekawe, a co najważniejsze – zdrowe. Naszą formę realizacji programu przedstawiliśmy organizatorom kampanii, za co uhonorowano nas Certyfikatem Przyjaciela Kampanii Jem Drugie Śniadanie.
Kontyuując tę zdrową myśl, w następnym roku szkolnym, już jako szkoła podstawowa, pragniemy realizować programy "Owoce w szkole" i "Mleko w szkole", które zapewnią dzieciom darmowe urozmaicenie drugiego śniadania w postaci produktów mlecznych oraz owoców i warzyw.Koordynatorzy p. Monika Dybał. p. Sabina Gawęda, p. Agnieszka KowalskaZ KALENDARZA SZKOLNEGO

STAŃCIE, CHODŹMY…. - XII Ogólnopolski Konkurs o Janie Pawle II.
Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu brzmiał: Kochamy przyrodę jak Papież.
Motto stanowiły Jego słowa „Dobrze jest człowiekowi czytać w tej księdze przedziwnej, jaką jest księga przyrody szeroko otwarta dla każdego”.

Nasza uczennica, Martyna Ochelska z klasy IIIc , otrzymała I miejsce wśród gimnazjalistów za wiersz zatytułowany „ Wtedy”. (link do wiersza)

To ogromny sukces, gratulacje dla laureatki.

opracowała: Danuta KasolikZ KALENDARZA SZKOLNEGO
22.06.2017 r.


Ogłoszenie wyników „Ambrożjady”

„Ambrożjada” to konkurs organizowany od lat przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kętach. W tym roku temat okazał się wyzwaniem, gdyż brzmiał: „Kęty – moje miasto”, co było podyktowane obchodami 740–lecia miasta. Nasi gimnazjaliści mieli przed sobą nie lada zadanie, propagować miasto, z którym nie są związani.
Tego zadania podjęły się dwie osoby – Marta Wilk i Tadeusz Florczyk, uczniowie klas trzecich. Marta w utworze pt. „Moje miejsce” opisała trudny temat tragedii rodzinnej oraz osamotnienia dziewczyny, która przeprowadza się do Kęt. Opowiadanie kończy się optymistycznym stwierdzeniem: „Może Kęty staną się moim miastem”. Natomiast Tadeusz w utworze pt. „Wagon” przedstawił wątek kryminalny, akcja rozgrywa się w Kętach a dotyczy kradzieży złota z pociągu. Detektyw, którego biuro mieści się w kamienicy Rynek 13, po perypetiach rozwiązuje zagadkę.
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w bibliotece w dniu 22 czerwca 2017 r. Obie prace zasłużyły na uznanie jury i uczniowie otrzymali nagrody. Fragmenty ich opowiadań zostały zamieszczone w pamiątkowej antologii opracowanej przez pracowników biblioteki.


Gratulujemy sukcesu młodym pisarzom. Opowiadania zostaną zamieszczone na stronie Publicznego Gimnazjum w Czańcu w zakładce – „Twórczość uczniów”


Więcej zdjęć z podsumowania Ambrożjady znajduje się tutaj

Opracowała: Iwona Sklorz


Z KALENDARZA SZKOLNEGO
8.06.2017 r.

Dzień Ziemi w Publicznym Gimnazjum w Czańcu.

8 czerwca w naszym gimnazjum obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji zorganizowano spotkanie uczniów ze znanym podróżnikiem, reporterem, a od niedawna również pisarzem p. Arunem Milcarzem.Przez 100 minut uczniowie z zaciekawieniem słuchali jego opowieści, popartej filmikami, z kilkutygodniowej samotnej podroży do Madagaskaru. Z dużą dozą humoru opowiadał jak poprzez pracę i mieszkanie z tubylcami poznawał ich rodziny, codzienne życie i rytuały tak odmienne od naszych w Polsce. Prezentując materiał z odbytej podróży ukazał realną możliwość samotnego podróżowania do egzotycznych krajów, bez specjalistycznej wiedzy, sprzętu i dużych pieniędzy. Zachęcał do zmierzenia się z lenistwem, rozmów z drugim człowiekiem nie przez komórkę, ograniczenia posiadanych rzeczy.

Ponadto dokonano podsumowania rocznego konkursu na Najbardziej Ekologiczną Klasę, w którym zwyciężyła klasa Ia. Dodatkowo każda klasa przygotowała interesującą gazetkę pt. "Ziemia, na której żyjesz" i zaprezentowała na szkolnym korytarzu.Aby uatrakcyjnić obchody tego Dnia wielu uczniów i pracowników szkoły przyszło w tym dniu ubranych na zielono.

Opracowała: Alicja DrwiłaZ KALENDARZA SZKOLNEGO
1.06.2017 r.


„ JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM „
– ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa w Publicznym Gimnazjum w Czańcu.
W czwartek, 1 czerwca, razem z uczniami z całej Polski braliśmy udział w akcji "Jak nie czytam jak czytam". Akcja zorganizowana przez miesięcznik Biblioteka w Szkole ma na celu promowanie czytelnictwa i udowodnienie dorosłym, że młodzi nie odcinają się od słowa pisanego.
Punktualnie o godzinie dziesiątej 124 uczniów naszego gimnazjum pod wodzą pani Agnieszki Kowalskiej zasiadło na boisku szkolnym z książką w ręku. Gimnazjaliści włączyli się do bicia rekordu czytania w jednym momencie (w różnych miejscach Polski) przez jak największą ilość uczniów. Wielu przyniosło swoje ulubione książki, zapominalscy skorzystali z księgozbioru biblioteki szkolnej.Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za udział w akcji.Więcej zdjęć z imprezy znajduje się tutaj

Opracowała: Danuta KasolikZ KALENDARZA SZKOLNEGO
1.06.2017 r.

Testowanie robota MIO

Aby lekcje informatyki były ciekawsze a kodowanie nie takie straszne jak wszystkim się wydaje, nasza szkoła zakupiła bardzo interesującą pomoc dydaktyczną do stawania pierwszych kroków w nauce programowania. Na wyposażeniu gimnazjum pojawił się robot o pięknym imieniu MIO.Jako pierwsze z Mio zaprzyjaźniły się uczennice klasy 3b - Julka Mrawczyńska i Martyna Soj.Opracowała: Agnieszka Kowalska


Z KALENDARZA SZKOLNEGO
30.05.2017 r.

Wycieczka klas trzecich do Oświęcimia.

Klasy trzecie Publicznego Gimnazjum w Czańcu w dniu 30.05.2017 r. udały się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.Celem wyjazdu było uświadomienie uczniom martyrologii ludzi podczas II wojny światowej. Młodzież uświadomiła sobie okrucieństwo wojny oraz przekonała się, że istotna w życiu jest tolerancja.
Z KALENDARZA SZKOLNEGO
25-26.05.2017 r.

WYCIECZKA W PIENINYUczniowie klas drugich w tym roku wybrali się w Pieniny. Atrakcją pierwszego dnia była wizyta w Spiskiej Krainie, gdzie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Park Miniatur i spróbowali swoich sił w laserowym paintballu. Zabawa była świetna, straty w ludziach to naruszony nos i lekko skręcona kostka :-)Dla relaksu udaliśmy się w podróż statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, ale większość z niecierpliwością czekała na wieczór. Wycieczkowicze spędzili go rozmawiając, integrując się i świetnie się bawiąc.Atrakcją drugiego dnia wycieczki był spływ Dunajcem, po którym wszystkie głodomory rzuciły się na pyszną pizzę. Wycieczka okazała się udana, będzie co wspominać…opracowała: Danuta KasolikZ KALENDARZA SZKOLNEGO
24.05.2017 r.

„Świat jest piękny i ciekawy, trzeba go tylko umieć dostrzec”
Projekt edukacyjny w Publicznym Gimnazjum w Czańcu.

Projekt edukacyjny jest zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnorodnych metod.
W tym roku szkolnym hasło przewodnie projektu w naszej szkole brzmiało: „Świat jest piękny
i ciekawy, trzeba go tylko umieć dostrzec“. Młodzież przygotowała argumenty przekonujące
o słuszności postawionej tezy w oparciu o wiedzę z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Pracowali oni w dziewięciu grupach 4-5 osobowych, pod opieką nauczycieli biologii, chemii, geografii, matematyki i fizyki. W ciągu kilku tygodni przygotowań, musieli wykazać się umiejętnością komunikowania oraz wspólnego działania z koleżankami i kolegami ze swojej grupy. Podjęli również próbę wykorzystania posiadanych wiadomości w praktyce, rozwiązując szereg zadań, wykonując ciekawe doświadczenia  oraz opracowując problemy. Swoją pracę udokumentowali i przedstawili uczniom klas pierwszych oraz nauczycielom.
Mogliśmy się przekonać, że piękno świata to nie tylko walory estetyczne, ale również pozytywne uczucia i radość.Zobaczyliśmy dwie prezentacje z biologii. Pierwsza „Od poczęcia do starości“, która pokazała piękno człowieka i zachodzących w nim zmian, oraz druga „Rekordy zwierząt i niesamowite drzewa“ zawierająca mnóstwo ciekawostek oraz zaskakujących faktów. Oba pokazy ubarwione były humorystycznymi ilustracjami i komentarzami.
Pierwsza prezentacja z chemii zatytułowana „Mydło“ trochę zaskoczyła widzów samym tytułem. W sposób wyczerpujący przedstawiła nam historię powstania mydła i różne sposoby jego wykorzystania. Drugi pokaz był bardziej praktyczny. Zobaczyliśmy kilka doświadczeń wykonanych i sfilmowanych przez uczniów wcześniej, np. wulkan, lampa z lawą, ciecz nienewtonowska. Dwa doświadczenia: „płonąca ręka” i „pasta dla słonia” autorzy projektu zaprezentowali w obecności uczniów oraz nauczycieli, dowodząc swych umiejętności.Prawdziwą ucztą dla oka były prezentacje z geografii. Jedna z nich przedstawiała najpiękniejsze miejsca na Ziemi. Przepiękne zdjęcia połączone z filmikami przedstawiającymi wodospady, góry, jeziora, morza, jaskinie i inne atrakcje, przeniosły nas w tamte miejsca, dlatego zamarzyliśmy o wakacjach. Drugi pokaz „Lasy na świecie“ zawierał więcej informacji książkowych, ale wiedza została wzbogacona kolorowymi ilustracjami.Z matematyki zobaczyliśmy dwie prezentacje: „Fraktale“ oraz „Matematyka w życiu codziennym“. Pierwsza z nich ukazała nam młodą i raczej mało znaną dziedzinę geometrii charakteryzującą się samopodobieństwem. Uczniowie wzbogacili swój pokaz nagraniem, na którym zobaczyliśmy, jak wykonać Piramidę Sierpińskiego, a następnie przedstawili nam własnoręcznie wykonane dzieło, które mogliśmy podziwiać i dotknąć. Druga grupa uświadomiła nam, że z matematyką mamy już do czynienia od narodzin. Zrobili to na przykładzie karuzeli, która towarzyszy nam od samego początku i wraz  z naszym wzrostem rośnie i ona, a ściślej mówiąc jej średnica. Świat gry, którą młodzież bardzo lubi, czyli Minecraft jest przecież zbudowany z sześcianów, a ostatnio tak popularne kostki Rubika to nic innego jak zabawka logiczna, która coraz częściej przyjmuje kształty różnych brył.

Tegoroczny projekt edukacyjny pokazał nam, że świat jest piękny i szalenie ciekawy, tylko zbyt często nie potrafimy dostrzec jego wyjątkowości. Świat, w którym żyjemy, jest skarbnicą fascynujących i niezwykłych zdarzeń. Niektóre z nich zostały stworzone przez naturę, inne są  dziełem człowieka, ale wszystkie inspirują nas do działania i sprawiają radość.

Opracowała Dagmara Gęsicka-PawZ KALENDARZA SZKOLNEGO
23.05 i 29.05.2017 r.

Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.

Szkolna biblioteka to miejsce, gdzie każdy uczeń może spędzić czas, odpocząć, skorzystać z różnych - tradycyjnych jak książka, ale także nowoczesnych, elektronicznych źródeł wiedzy. Oprócz wypożyczania książek staramy się angażować chętnych uczniów w akcje i przedsięwzięcia propagujące czytelnictwo.

Spotkanie z bajkami po raz drugi


Jesienne spotkanie uczennic Publicznego Gimnazjum w Czańcu z przedszkolakami bardzo podobało się wszystkim uczestnikom, postanowiliśmy je więc powtórzyć. W maju dzieci z przedszkoli na Górnym i Dolnym Czańcu po raz kolejny miały okazję posłuchać bajek czytanych przez starsze koleżanki. Przedszkolaki słuchały bajek o mieszkańcach wiosennej łąki. Historia dwóch biedronek i rozmowy o ich różnych charakterach były okazją do poznania samego siebie nie tylko dla małych słuchaczy, ale i dla znacznie doroślejszych gimnazjalistek.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się tutaj i tutaj

Opracowała: Danuta KasolikZ KALENDARZA SZKOLNEGO
23.03.2017 r.


SZACHY W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W CZAŃCU.

W dniu 22 marca 2017 r odbył się w naszym gimnazjum Piąty Ogólnoszkolny Turniej Szachowy. Po dwuletniej przerwie swoją działalność wznowiło Szkolne Koło Szachowe, w ramach którego gimnazjaliści mogli po raz kolejny powalczyć między sobą i sprawdzić swoje umiejętności. Najpierw przystąpili do losowania, a następnie stoczyli swoje pierwsze „bitwy” . W celu usprawnienia przebiegu turnieju partie były rozgrywane na czas. Zawodnicy sumowali wartości punktowe zdobytych figur pod warunkiem, że przed upływem regulaminowego czasu nie doszło do mata. Do finału, w którym każdy walczył z każdym, zakwalifikowało się trzech najlepszych graczy.
Podczas rozgrywek zawodnicy skutecznie rozwijali swoją wyobraźnię i logiczne myślenie, pożytecznie spędzili wolny czas, a także uczyli się sportowej rywalizacji w myśl zasady fair play. Szczególnie wiele wysiłku, ambicji i zaangażowania w każdą rozegraną podczas turnieju partię wkładali uczniowie z mniejszymi umiejętnościami.W tym roku najlepszy okazał się Adrian Stawowczyk z klasy II a, Jakub Chowaniec zajął II miejsce a Dawid Wrona III miejsce. Finałowa trójka otrzyma nagrody rzeczowe ufundowane przez Sklepik Szkolny, pozostali zawodnicy dyplomy . Impreza tradycyjnie została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach.
Organizator - pani Agnieszka Wojtyła - Szymik składa gratulacje wszystkim jej uczestnikom, natomiast fundatorowi nagród serdeczne podziękowania.


Opracowała: Agnieszka Wojtyła - SzymikZ KALENDARZA SZKOLNEGO
23.05.2017 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

23 maja odbyły się w naszej szkole wybory do SU. Kandydowali, jak co roku, uczniowie z klas drugich: Sylwia Gibas z 2a, Paulina Klęczar z 2a, Kinga Zacna z 2b i Kacper Paw z 2b.Komisja wyborcza w składzie: Julia Tokarczyk z 3b (ustępująca przewodnicząca SU ˘), Julia Mrawczyńska z 3b, Marta Wilk z 3b oraz Maciej Papież z 3b i Norbert Rozmus z 3b, odpowiednio przygotowała lokal wyborczy wraz z potrzebną dokumentacją i urną wyborczą. Czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania oraz jego sprawną organizacją.Każdy uczeń składał swój podpis na liście wyborców i otrzymywał kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów oraz instrukcją, jak głosować.Na koniec komisja wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy i przedstawiła wyniki
opiekunom SU.Przewodniczącym został
Kacper Paw z 2b

Wiceprzewodniczącą
Paulina Klęczar z 2aSerdecznie gratulujemy!!!


Opracowali: opiekunowie SU: Małgorzata Jurzak, Dagmara Gęsicka - Paw
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kardynała Karola Wojtyły w Czańcu ogłasza postępowanie uzupełniające na 4 wolne miejsca do klasy pierwszej.

Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 50/2017 Wójta Gminy Porąbka z dnia 4 kwietnia 2017 rok.


Postępowanie rekrutacyjne:

Kandydat:
Drabczyk Małgorzata została zakwalifikowana w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 2.


Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kardynała Karola Wojtyły w Czańcu ogłasza postępowanie rekrutacyjne na 5 wolnych miejsc do klasy pierwszej.

Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 50/2017 Wójta Gminy Porąbka z dnia 4 kwietnia 2017 rok.


Nabór i rekrutacja na rok szkolny 2017/2018Z  KALENDARZA  SZKOLNEGO
 
17.02.2017 r.
 
UWAGA!!!
Trwa IV Tydzień Zdrowia i Profilaktyki.


Ostatni dzień Tygodnia Zdrowia i Profilaktyki poświęcono problematyce związanej z wpływem środków psychoaktywnych na organizm człowieka.Pogadanki na ten temat przeprowadziła z uczniami pani Lucyna Parcia z Beskidzkiego Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzybrodziu Bialskim. Uczniowie usłyszeli o mechanizmach uzależnień oraz wpływie zażywania środków psychoaktywnych na zdrowie fizyczne, psychiczne oraz na funkcjonowanie społeczne młodego człowieka. Zostali także poinformowani o miejscach, w których mogą otrzymać pomoc.

Opracowała: Dagmara Gęsicka - Paw, Monika Dybał
Z KALENDARZA SZKOLNEGO

16.02.2017 r.

UWAGA!!!
Trwa IV Tydzień Zdrowia i Profilaktyki.W kolejnym dniu Tygodnia Zdrowia i Profilaktyki nagrodzone oraz wyróżnione przez dietetyka w poniedziałkowym konkursie na najzdrowsze i najsmaczniejsze drugie śniadanie grupy, mogły kolejny raz wykazać się swoimi zdolnościami i talentem kulinarnym.Tym razem w roli głównej wystąpiły tylko owoce i warzywa a nasi zdolni, młodzi adepci sztuki kulinarnej wyczarowali z nich cuda: koreczki owocowe oraz warzywno- owocowe, mini kanapeczki z warzywnym nadzieniem, cudowne sosy i dipy do chrupiących marchewek lub łodyg selera.Owocowo – warzywne smaki młodzi kucharze przełamywali odważnie nieoczywistymi przyprawami.
Nawet najwięksi wrogowie warzyw i owoców przyznali, że przekąski były pyszne i zniknęły błyskawicznie, ku uciesze ich wykonawców.Poczęstunek miał uatrakcyjnić projekcję filmu „ Cyberszantaż” podejmującego trudny temat funkcjonowania młodzieży w sieci. Niebezpieczeństwa i pułapki, które czyhają na użytkowników cyberprzestrzeni oraz fakt, że nie jesteśmy anonimowi, zostawiamy w internecie ślady, powinny skłonić młodzież do odpowiedzialności za własne czyny i refleksji nad skutkami, często tragicznymi, hejtu i trollingu.
Projekcja filmu wpisała się w światowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.


(Aby obejrzeć filmik kliknij na miniaturkę powyżej)

Opracowała: Dagmara Gęsicka - Paw, Monika DybałZ KALENDARZA SZKOLNEGO
15.02.2017 r.

UWAGA!!!
Trwa IV Tydzień Zdrowia i Profilaktyki.Dzisiaj odwiedziła nas Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty, będąca jedną z niewielu w Polsce specjalistycznych jednostek ratowniczych z psami. Od 2003 r. zajmuje się ona poszukiwaniem osób zaginionych w terenie oraz niesieniem pomocy ofiarom katastrof budowlanych.Ratownicy przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież mogła dotknąć sprzętu, założyć uprząż, przymierzyć kask oraz wypróbować urządzenia do nawigacji.Największą euforię wywołały psy ratownicze. Strażacy zaprezentowali umiejetności czworonogów w ramach akcji poszukiwawczej.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów!


(Aby obejrzeć filmik kliknij na miniaturkę powyżej)

Opracowała: Dagmara Gęsicka - Paw, Monika DybałZ KALENDARZA SZKOLNEGO
14.02.2017 r.


UWAGA!!!
Trwa IV Tydzień Zdrowia i Profilaktyki.W kolejnym dniu Tygodnia Zdrowia i Profilaktyki odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez panią Katarzynę Urbaniec, bibliotekarza i artterapeutę z Padagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej.Warsztaty ekologiczne polegały na wykonaniu walentynkowych serduszek w ramach śmieciosztuki. Nasi uczniowie poznali nowe słowo abcykling , czyli podnoszenie rangi śmieci i nadawanie im nowej wartości artystycznej.Uczniowie dzięki takim zajęciom pobudzali swoją wyobraźnię i kreatywność, wyrabiali zmysł estetyczny i pracowali w skupieniu. Na takich warsztatach nikt nie jest oceniany, nie ma przegranych, każdy ma możliwość odniesienia sukcesu i wykorzystania zdolności manualnych.


(Aby obejrzeć filmik kliknij na miniaturkę powyżej)

Opracowała: Dagmara Gęsicka - Paw, Monika DybałZ KALENDARZA SZKOLNEGO

13.02.2017 r.

UWAGA!!!
Trwa IV Tydzień Zdrowia i Profilaktyki.
Od dziś przez cały tydzień będzie pełno atrakcji dla naszych uczniów.Dzisiaj chętni uczniowie z każdej klasy przygotowywali propozycje zdrowego drugiego śniadania. Wszyscy bardzo się starali i zaskoczyli wiedzą oraz umiejętnościami kulinarnymi. Zaproszona pani dietetyk Joanna Kasolik, wybrała najciekawsze propozycje.Uczniowie brali również udział w prelekcji przygotowanej przez panią dietetyk.Dotyczyła ona zdrowej zbilansowanej diety, roli I i II śniadania dla zdrowia gimnazjalisty oraz zaburzeń odżywiania nastolatka.


(Aby obejrzeć filmik kliknij na miniaturkę powyżej)

Opracowała: Dagmara Gęsicka - Paw, Monika DybałZ KALENDARZA SZKOLNEGO

09.02.2017 r.


UWAGA!!!
Rusza IV Tydzień Zdrowia i Profilaktyki.Tydzień Zdrowia i Profilaktyki rozpoczęliśmy spotkaniem z przedstawicielem firmy Johnson & Johnson i prelekcją dla dziewczyn klas II odnośnie profilaktyki chorób kobiecych.Młodzież dowiedziała się, jak każda kobieta powinna dbać o swoje zdrowie, na co zwrócić uwagę w codziennej higienie oraz jak często się badać.

Opracowała: Dagmara Gęsicka - Paw, Monika DybałZ KALENDARZA SZKOLNEGO

13.01.2017 r.Niektórzy gimnazjaliści tak kochają szkołę, że spędziliby w niej 13 miesięcy (a nie tylko 12)! W nocy 13 lutego mogli częściowo zrealizować swoje marzenia i … pozostać w budynku.(Aby obejrzeć filmik kliknij na miniaturkę powyżej)

Żarty, filmy, smaczne jedzenie i wspaniała atmosfera zachwyciły wszystkich.

Do zobaczenia za rok!!!

Opracowała: Dagmara Gęsicka - Paw, Małgorzata JurzakZ KALENDARZA SZKOLNEGO

13.01.2017 r.

Przez trudy do gwiazd!Podsumowaliśmy pierwsze półrocze i zebraliśmy plony naszej pracy. Nagrodziliśmy uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Otrzymali oni dyplom WZOROWEGO UCZNIA. Wyróżniliśmy wszyskich, którzy uzyskali bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, oraz tych aktywnie pracujących na rzecz szkoły. Na szczególną uwage zasłużyli również Ci, którzy uzyskali wzorową frekwencję.


(Aby obejrzeć filmik kliknij na miniaturkę powyżej)

Gratulujemy wspaniałym, cieszymy się z sukcesów, których wszystkim życzymy.


Opracowała: Dagmara Gęsicka - Paw, Małgorzata Jurzak

Z KALENDARZA SZKOLNEGO

22.12.2016 r.

Tradycyjnie, przed świętami Bożego Narodzenia w uroczystych nastrojach spotykamy się w sali gimnastycznej, by kolędować, złożyć życzenia i miło spędzić czas... W tym roku SU zaproponował niecodzienną formę, każda klasa przygotowała teledysk do wylosowanej piosenki związanej z nadchodzącymi świętami. Emocji i śmiechu było mnóstwo. Kto zwycięży?! O tym decydowała komisja!

(Aby obejrzeć filmik kliknij na miniaturkę powyżej)

Gdy obradowało jury, został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy i najciekawszy wystrój sali. Zwycięzcami została klasa II b, a drugie miejsce przypadło klasie 1a, trzecie - 1b Oczywiście, z nagród cieszyli się wszyscy.Po obradach komisja pochwaliła pracę wszystkich uczniów, każda klasa zaproponowała ciekawą formę i indywidualnie podeszła do tematu. Jednak zwyciężyła II b, drugie miejsce przypadło III a, trzecie – I b, a na wyróżnienie zasłużyła klasa III c. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody…

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku samorząd zaproponuje kolejne ciekawe spotkanie! WESOŁYCH ŚWIĄT!Z KALENDARZA SZKOLNEGO

21.12.2016 r.

Dzień jak co dzień… Jednak nie w naszym gimnazjum!
Zawitał do nas znany zespół „Metrum”, tematem spotkania stały się kolędy. Słuchaliśmy informacji, śpiewaliśmy kolędy…

(Aby obejrzeć filmik kliknij na miniaturkę powyżej)

Było uroczyście oraz spokojnie… Jednak przypomnieliśmy sobie, że po Bożym Narodzeniu jest karnawał, a my umiemy i chcemy się świetnie bawić!


Przypominamy, że nasza szkoła posiada swój profil na Facebooku
https://www.facebook.com/pgczaniec17 października o 9.50 w naszym gimnazjum odbędą się zajęcia z robotyki.
Zajęcia są dla uczniów chętnych.
Koszt zajęć 17zł
Zapisy u p. Agnieszki Kowalskiej.
szczegóły na szkolnym facebooku i na plakacie.
Link do artykułu o tygodniu trzymaj formę i żyj zdrowo na portalu www.beskidzka24.pl

UWAGA, UWAGA !!!

Nasza szkoła posiada swoje konto w serwisie www.youtube.com.Nasza szkoła posiada swój profil na facebooku. Dołącz do nas.

Publiczne Gimnazjum w Czańcu
Strona główna | Aktualności | Galeria | Ewaluacja zewnętrzna 2015r. | 50-cio lecie naszej szkoły | Reforma Edukacji | O szkole | Dokumenty Szkoły | Bezpieczeństwo, zdrowie, profilaktyka | Sukcesy naszych uczniów | Dobra praktyka | Projekty edukacyjne | Akcje charytatywne | Nasza twórczość | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego