Biblioteka Szkolna

Piątek 7.50 – 12.40

Bibliotekarz: mgr Agnieszka Kowalska
mgr Danuta Kasolik

Zapraszam do odwiedzenia Biblioteki Szkolnej i Szkolnego Centrum Informacji Mulimedialnej.

W roku szkolnym 2016/2017 całoroczny konkurs czytelniczy wygrała uczennica klasy 3c - Karolina Kudłacz. Gratulujemy uzyskanego wyniku.

Akcja "Jak nie czytam jak czytam" w Publicznym Gimnazjum w Czańcu!

1 czerwca razem z uczniami z całej Polski braliśmy udział w akcji "Jak nie czytam jak czytam" czyli biliśmy rekord w czytaniu w jednym momencie. 124 uczniów naszego gimnazjum o godzinie 10.00 zasiadło na boisku szkolnym z książką w ręku i czytało. Gimnazjaliści przynieśli swoje ulubione książki, lektury, zapominalscy skorzystali z księgozbioru biblioteki szkolnej.

Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa i udowodnienie dorosłym, że w młodych siła.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na Facebooku

Wszystkim uczniów i nauczycielom bardzo dziękuję na udział w akcji.

W dniu 18 maja 2017r. po raz drugi uczennice Publicznego Gimnazjum w Czańcu złożyły wizytę przedszkolakom z Publicznego Przedszkola nr 1 w Czańcu. Przedszolaki wysłuchały bajek czytanych przez gimnazjalistki, bawiły się i tańczyły. I mali i ci doroślejsi uczestnicy spotkania byli z niego bardzo zadowoleni.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na naszym profilu na Facebooku

W ramch realizacji priorytetu MEN dotyczącego czytelnictwa nawiązaliśmy współpracę z Publicznym Przedszkolem w Czańcu. Wraz z uczennicami klas 2 wybraliśmy się do przedszkolaków na zajęcia "Czytanie z gimnazjalistami"
Zdjecia z aukcji znajdują się na profilu naszej biblioteki na Facebooku oraz stronie internetowej przedszkola

Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2016r. brzmi:

"Książka to dopiero początek ..."

Masz pytania ? Chciałbyś zaproponować jakiś zmiany w bibliotece ? PISZ !!! bibliotekaszkolnaczaniec@gmail.com

Ankieta na temat czytelnictwa w szkole

Pod poniższym linkiem znajduje się ankieta na temat czytelnictwa

Proszę uczniów o rzetelne wypełnienie ankiety.
Ankieta w żaden sposób nie będzie wpływała na ocenę z przedniotów ani z zachowania. Jest to jedynie informacja dla nauczuciela bibliotekarza, przygotowującego diagnozę czytelnictwa w szkole