Kółko szachowe

DRUGI OGÓLNOSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY.

„Szachy są jak życie (...). Każda figura i pion mają swoje zadanie. Niektóre są słabe, inne są mocne. Niektóre ważne są na początku gry, a inne cenniejsze pod koniec. Ale żeby wygrać, potrzebujesz ich wszystkich. I, tak jak w życiu, nie ma punktacji. Można mieć o dziesięć pionów mniej, a i tak wygrać”.

Adam Fawer

Dnia 30 marca 2012 r. w Publicznym Gimnazjum w Czańcu została zorganizowana druga edycja Szkolnego Turnieju Szachowego. Wzięło w niej udział dwunastu uczniów z klas I - III. Niestety w tym roku zabrakło uczennic. Turniej zorganizowano w ramach działającego od dwóch lat Szkolnego Koła Szachowego. W ciągu roku szkolnego uczestnicy poszerzali swoje umiejętności, uczęszczając na zajęcia szachowe, a w dzień zawodów stanęli do zdrowej rywalizacji o tytuł Mistrza Szachownicy.
Najpierw zawodnicy przystąpili do losowania, następnie rozgrywali swoje mecze systemem pucharowym. Turniej był rozgrywany tempem przyśpieszonym. Każdy z zawodników miał tylko 10 minut na rozegranie całej partii. W finale, do którego zakwalifikowało się sześciu uczniów, każdy walczył z każdym.
Podczas rozgrywanych meczy wszyscy reprezentowali dobry poziom, a w finale walka była szczególnie zacięta. Uczestnicy bardzo poważnie potraktowali tegoroczne rozgrywki. Szczególnie zwycięzcy cieszyli się ze swoich osiągnięć.

Wyniki:
I miejsce – KAMIL WALUSIAK, klasa IIA
II miejsce – FILIP DUDZIAK, klasa IIA
III miejsce –MATEUSZ LEGUT, klasa IIA

Pozostali zawodnicy:
Buda Kamil - kl. IIA, Mrozik Michał - kl. IIIC, Sablik Tomasz- kl. IIIC, Pawiński Łukasz -kl. IIIC, Linke Maciej- kl. IIA, Babiński Maciej- kl. IA, Rudzki Michał- kl. IIA, Marczak Daniel -kl. IIA, Walusiak Damian- kl. IIIB.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.
Uczestnicy turnieju chętnie zaprezentowali swoje umiejętności również podczas Dnia Otwartego szkoły - 14 maja 2012 r. Przybyli goście z przyjemnością przyglądali się rywalizującym zawodnikom. Szczególną ciekawość wzbudziła partia rozegrana między mistrzem tegorocznego turnieju Kamilem a absolwentką szkoły i jednocześnie zwyciężczynią ubiegłorocznych zawodów - Dorotą Tysiak. Wszyscy miło i owocnie spędzili wspólne chwile, które uwieńczone zostały na pamiątkowych zdjęciach.

Organizator zawodów
mgr Agnieszka Wojtyła